Türkiye’den Yurtdışına Eşya Taşımacılığı

Taşınmak, hayatımızdaki önemli dönemeçlerden biridir ve doğru planlama yapılmadığı takdirde stresli bir sürece dönüşebilir.

Talep Formu
Formu doldur ve teklif al

Türkiye’den farklı bir ülkeye taşınmayı planlıyorsanız, öncesinde yurtdışına eşya taşımacılığı hakkında fikir sahibi olmanız her zaman tavsiye edilir. Böylece daha doğru adımlar atarak, daha memnuniyet verici sonuçlar almanız mümkündür. Burada dikkat etmeniz gereken ilk şeylerden bir tanesini doğal olarak nakliye firması oluşturur.

Günümüzde nakliye firmalarının sayısı oldukça fazladır. Ancak bunların arasından kendiniz için en uygun olanına karar vermek istiyorsanız, tümünü incelemek istiyorsanız Naklihane size aradığınız yardımları vermektedir. Sunduğumuz hizmet sayesinde farklı markaları kolayca inceleyebilir, aralarından bir kararı kolay bir şekilde verebilirsiniz.

Mobilyaları Yurtdışına Nasıl Gönderebilirim?

Yurtdışına eşya ya da mobilya gönderilmesi gerektiğinde, özellikle ilk kez bunu yapacak kişiler büyük bir soru işaretlerine sahip olur. Mobilyaları yurtdışına nasıl gönderebilirim diyorsanız ilk önce planlamak kalır.

İster tüm hayatınızı kalıcı olarak yurtdışına taşımayı planlayın, isterseniz sadece bir veya iki yıllığına bazı önemli eşyalarınızı yanınıza alın, taşıma için kutuları nasıl paketleyeceğinizi dikkatlice düzenlemek tavsiye edilir. Bunun neticesinde hem zaman ve hem de para tasarrufu yapmanız mümkündür.

Paketleme Hazırlığı

Yurt dışına taşınırken yanınıza ne alacağınızı düşünmeye başlamadan önce, öncelikle elinizde ne olduğunu, nerede olduğunu ve nasıl paketleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Bu Türkiye’den yurtdışına eşya taşımacılığı konusunda ilk ve en önemli adımı meydana getirmektedir.

Yanınıza pek çok şey almayı planlamasanız bile, standart ev ambalajı kullanmak yerine bazı gerçek ambalaj malzemeleri kullanmak her zaman tavsiye edilir. Eşyalarınız hassas olsun veya olmasın, sağlam karton kutular, dayanıklı yapışkan bant ve köpük koruma iyi bir fikirdir. Düşen bir kutunun tüm dikkatli planlamanızı mahvedebileceği unutulmamalıdır. Eğer neye ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz,

 • Makas,
 • Farklı boyutlarda güçlü kutular,
 • Balonlu naylon/Strafor
 • Kalıcı bir kalem hayati önem sahibidir.

Tüm bunları temin etmek daha iyi paketleme yapmanıza yardımcı olur. Paketleme yurtdışına eşya taşımacılığı firmaları tarafından da yapılabilir, ancak maddi konuda tasarruf yapmak istiyorsanız önemli bir yer taşımaktadır.

Yurt Dışı Taşınma İçin Eşyalarınızı Nasıl Düzenleyebilirsiniz?

İster kendiniz paketleyin, ister uluslararası bir taşıma için eşyalarınızı profesyonel firmalara bu işi bırakın, yapmanız gereken ilk şey tüm eşyalarınızı sıralamak ve güvenceye almaktır. Gidecek eşyaları düzene almak özellikle yerleştirme aşamasında size destek verir.

Her şeyi kutulamaya başlamadan önce, neyi nereye koyduğunuzu düşünmek gerekir. Paketi açma zamanı geldiğinde, böylece aradıklarınız çok daha kolay bir şekilde bulunabilir. Aynı odadaki eşyaları aynı kutuya koymak iyi bir fikirdir. Örneğin mutfak eşyalarını birlikte paketleyebilir ve sonra hepsini birden açabilirsiniz. Bu paket açma görevinizi daha yönetilebilir hale getirecek ve daha çabuk yerleşmenizi sağlayacaktır. Türkiye’den yurtdışına eşya taşımacılığı hizmetinden yararlanmadan önce bilmeniz gereken, önemli bir detaydır.

Hem kendi organizasyonunuz için hem de herhangi bir sigorta/zarar amaçlı olarak, hangi kutulara nelerin girdiğinin bir listesini yapılmalı, her ihtimale karşılık da bir kopyasını çıkarılmalıdır. Böylece bir eksik olmadığından daha fazla emin olmak mümkündür. Ayrıca hangi kutuların kırılabilir öğeler içerdiğini not ettiğinizden emin olunmalıdır.  Böylece paketleme ve taşıma hizmetleriniz bunlara daha fazla özen gösterebilir. Taşıma firmaları da böylece daha iyi hizmet verebilir.

Bir envanter tutmak, ilk birkaç günün yerini bulamadığınız tek bir öğeyi aramak için sıkıca paketlenmiş kutuları karıştırmayı içermediğinden emin olmanızda da size yardımcı olacaktır.

Ne Alınacağını Nasıl Bilebilirim?

Yurtdışı ev taşıması oldukça ciddi bir iştir. Bu bakımdan hangi eşyaların gerektiğini ve gerekmediğini doğru bir şekilde belirlemek şarttır. Bu anlamda bazı ipuçlarını bilmek de size yardımcı olabilir. Böylece neyin gönderilmeye değer olup neyin olmadığını belirlemenize yardımcı olur. Buna karar vermek, büyük ölçüde nereye ve ne kadar süreyle gideceğinize bağlıdır.

Taşınmayı oldukça kalıcı bir şey olarak görüyorsanız ya da 2-3 sene gibi uzun bir süre kalmayı planlıyorsanız, o zaman eşyalarınızın daha fazlasını yanınıza almanız önerilir. Yurtdışında bir yıldan az bir süre için, oraya taşınmayı ve geri dönmeyi kolaylaştırmak için yanınıza minimum bir miktar almanız muhtemelen akıllıca olacaktır.

Aynı şekilde Türkiye’den yurtdışına eşya taşımacılığı daha uzak bir yere olacaksa, o zaman yanınıza daha fazlasını almak önerilir. Zira mobilya gibi şeylere ve ya da mutfak malzemesi gibi şeylere ekstra masraftan kurtulmak isteyebilirsiniz.

Ancak götürülmesi gereken sadece eşyalar da değildir. Bankacılık veya kimlik belgeleri gibi şeylerin ayrı tutulduklarından ve her zaman yanınızda olabilmeleri için güvenli bir yere paketlendiklerinden emin olmalıdır. Vizeler, ev sözleşmeleri ve sağlık sigortası gibi şeyler de yine unutulmaması gereken, önemli ayrıntılardır.

Düzenli olarak aldığınız bir ilaç varsa, yeni yerinizde aynı erişime sahip olamayabileceğiniz için bu ilacı da stoklamak önerilmektedir.

Profesyonel Bir Paketleyiciye İhtiyacım Var mı?

Peki profesyonel Türkiye’den yurtdışına eşya taşımacılığı hizmetleri gerçekten gerekli mi? Bunun yanıtı evettir. Nakliye hizmetlerinde her zaman eşyalarınız zarar görmeden, zamanında da problemsiz şekilde karşı tarafa ulaşabilmelidir.

Eşyalarınızı kendiniz paketleseniz bile uzun bir yol esnasında pek çok problem, sorun meydana gelebilir. Dolayısıyla alanında uzman bir firma ile çalışmanız şarttır. Günümüzde pek çok taşıma firması olsa da bunların arasından doğru bir karar vermek gerektiği unutulmamalıdır. Bu noktada farklı firmaları incelemek, aralarından kendiniz için en uygun olanlarını seçmek istiyorsanız, Naklihane size bu anlamda yardım etmektedir. Farklı yurtdışı taşıma firmalarına kolay bir şekilde ulaşabilir, aralarından bir karar alabilirsiniz.

Uygun Fiyata Taşıma Hizmeti Nasıl Alınabilir?

Yurtdışı eşya taşıma fiyatları farklı hususlara göre değişse de insanlar her zaman uygun fiyata hizmet almak ister. Bunun için öncesinde yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi eşyalarınızı kendiniz hazırlamanız, paketlemenizdir. Böylece daha uygun fiyatlar ile hizmet almak mümkündür. Ancak yine de pahalı veya kırılgan öğeler gönderiyorsanız, nakliyecinizin durumu kaydetmesini ve bunları profesyonelce paketlemesini sağlamak her zaman daha iyidir.

Sandalyeler, komodinler veya kitaplıklar gibi daha küçük mobilya parçaları ise hasar veya sürtünme olasılığını azaltmak için daha sonra gerilen hareketli battaniyelerle iyice sarılmalıdır.

Paketlemeden önce çekmeceler, toplam gönderi hacmine dayalı nakliye maliyetlerini azaltmak için küçük öğelerle doldurulabilir. Mevcut tüm alanların kullanılması, uzun yolda mobilya nakliye maliyetlerini büyük ölçüde azaltacaktır. Giysi ve havlu gibi yumuşak malzemeleri bile dolgu malzemesi olarak kullanabilirsiniz.

Mümkünse masaların ayakları çıkarılmalı, masanın alt tarafına sabitlenmeli ve ardından yukarıdaki gibi battaniye sarılmalıdır. Bu kaplanan alanı büyük ölçüde azaltır ve nakliye maliyetini düşürebilir. Eğer kanepe veya koltuk gönderiyorsanız, her öğe önce zanaat kağıdına sarılmalı ve ardından daha fazla koruma sağlamak için büyük balonlu naylon kullanılmalıdır. Deri veya malzeme girintisini önlemek için oturma alanlarına ağır eşyalar yerleştirilmemelidir.

Eğer kendi paketlemenizi ve ambalajlamanızı kendiniz yapmak istiyorsanız genel anlamda bunlara dikkat edilebilir. Ancak yurtdışı eşya taşıması üzerine hizmet veren profesyonel  firmaların bunu daha kaliteli ve uzman şekilde yaptığı unutulmamalıdır.

Profesyonel Firmalar Eşya Paketlemesini Nasıl Yapar?

Türkiye’den yurtdışına eşya taşımacılığı hizmeti veren her firma özel bir şekilde çalışır. Bu nedenle paketleme süreçleri her zaman farklılık gösterebilir. Ancak genel anlamda bu hizmetler şu şekilde verilir:

 • Müşteriler, taşınacak eşyaları ve taşınacakları yer hakkında bilgi vermek için firma ile iletişime geçerler. Firma, müşterinin taleplerini ve ihtiyaçlarını anlamak için genellikle bir ön görüşme veya telefon görüşmesi yapar.
 • Firma, taşınacak eşyaların hacmini, ağırlığını ve özel gereksinimlerini belirlemek için müşterinin evine veya ofisine bir keşif ekibi gönderir. Bu keşif, doğru bir fiyat teklifi verilmesine yardımcı olur.
 • Keşif yapıldıktan sonra, firma müşteriye taşıma maliyetini içeren bir fiyat teklifi sunar. Müşteri fiyatı kabul ederse, taşıma işlemi için sözleşme imzalanır ve bir tarih belirlenir.
 • Taşıma gününden önce, firma eşyaların güvenliğini sağlamak için ambalajlama işlemine başlar. Kırılabilir veya hassas eşyalar özel ambalaj malzemeleri ile korunur.
 • Taşıma gününde, firma personeli eşyaları taşıma aracına yükler. Eşyaların düzgün bir şekilde yerleştirilmesi ve güvenli bir şekilde sabitlenmesi önemlidir.
 • Eşya taşıma firmaları, eşyaları belirlenen adrese güvenli bir şekilde taşır. Profesyonel şoförler ve ekibin gözetimi altında taşıma işlemi gerçekleştirilir.
 • Eşyalar, varış yerinde belirlenen adrese teslim edilir. Firma personeli, eşyaların alınacağı odalara yerleştirme işlemini yapar.

Genel anlamda Türkiye’den yurtdışına eşya taşımacılığı da böylece sonlanır. Eğer farklı firmalar arasından kendiniz için en uygun olanları keşfetmek, tercih etmek istiyorsanız Naklihane ile farklı firmalara kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür.

Mobilyaları Yurtdışına Taşımak İçin İpuçları

Yurtdışına mobilya nakliyesi oldukça ciddidir. Eğer ilk kez bu hizmetlerden yararlanacaksanız, genel anlamda şu gibi konulara dikkat etmek, özen göstermek tavsiye edilmektedir:

 • Mobilya ürünleri en uygun firma ile sevk edilmelidir. Böylece sorunsuz şekilde ulaşım sağlanabilir.
 • Malların uygun şekilde paketlendiğinden emin olmak için profesyonel bir firma seçilmelidir.
 • Taşıyıcı gelmeden önce mobilyalarınızın fotoğraflarını çekilmelidir..
 • Taşıyıcının öğeleri envanterde doğru bir şekilde tanımlayıp tanımlamadığını ve herhangi bir hasarı not edip etmediğini kontrol edilmelidir

Bunlar da bir nakliye firması seçmeden önce, bilmeniz gereken önemli ayrıntılardır.

Doğru Nakliye Firması ile Çalışmak Neden Önemli?

Uluslararası eşya taşımada hatalı bir taşıma firması seçimi çeşitli olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bunların da nakliye firması seçmeden önce bilinmesi gerekir. Böylece niye en doğru firmaya karar vermeniz önemli olduğu anlaşılabilir:

 • Hatalı bir taşıma firması, eşyalarınızı yeterince koruyamayabilir veya doğru ambalajlama yapmayabilir. Bu durumda, eşyalarınız taşınma sürecinde hasar görebilir veya kırılabilir.
 • Kalitesiz bir taşıma firması, taşıma sürecini zamanında ve düzenli bir şekilde yönetemeyebilir. Bu gecikmeler, yeni yerinize yerleşme planlarınızı aksatabilir ve sıkıntıya neden olabilir.
 • Güvenilir olmayan bir taşıma şirketi, eşyalarınızın kaybolmasına veya yanlış adrese teslim edilmesine neden olabilir. Bu durumda, eşyalarınızı geri bulmak zor ve zaman alıcı olabilir.
 • Hatalı bir taşıma firması, anlaşmanızda belirtilmeyen ekstra masraflar çıkarabilir veya eşya teslimatı için ek ücretler talep edebilir.
 • Uluslararası taşımada, farklı ülkelerin gümrük prosedürlerine uygunluğunun önemi büyüktür. Hatalı bir taşıma şirketi, gümrük süreçlerini düzgün yönetemezse, eşyalarınızın gümrükte sıkışmasına veya gecikmelere neden olabilir.
 • Bazı ülkelerde taşıma şirketlerinin belirli lisanslara veya belgelere sahip olmaları gerekebilir. Hatalı bir seçim, yasal düzenlemelere uymayan bir taşıma firması ile çalışmanıza yol açabilir ve yasal sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Hatalı bir taşıma firması, eşyalarınızın düşük kalitede ve profesyonel olmayan bir şekilde taşınmasına neden olabilir. Bu da taşıma sürecinin stresli ve zorlu bir deneyim olmasına yol açabilir.

Naklihane olarak size sunduğumuz hizmetlerden yararlanarak, kendiniz için en uygun Türkiye’den yurtdışına eşya taşımacılığı firmalarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Naklihane mu arıyorsun?
Taşıma paketi ölçeğinizi seçin ve ücretsiz 5 teklif alın !